leader

leader | leader

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
leader
@faka je parazit
 
faka
faka | 23.2.2021 18:28

WTF?


Lodovik
Lodovik | 23.2.2021 18:57

Co sa ozyvas ty jeden parazit? :D


Len tak
Len tak | 23.2.2021 19:54

Futurama : Aj parazit má právo na existenciu a svoje vlastné životné rozhodnutia. A žiadny parazit nám tu nebude rozhodovať, či nejaký parazit má právo na svoje rozhodovanie alebo nie. Na takého parazita, čo bráni iným parazitom v existencii, by sme sa rýchlo pozreli... a ukončili jeho existenciu.


leader
leader | 23.2.2021 21:47

@faka na pripomenutie: https://chromozom.gulas.sme.sk/126423/post.html


faka
faka | 24.2.2021 12:20

Prihnala sa vírusová epidémia, ktorá často pridáva chronicky ťažko chorým (nespomínam, že často vlastnou vinou), ľuďom s ťažkou poruchou imunity a starým ľuďom nad hrobom poslednú kvapku do naplneného pohára žitia.

V dôsledku mediálneho humbuku, bombardovanie verejnosti rôznymi, často účelovo upravenými štatistikami, predikciami, protichodnými názormi odborníkov z najrôznejších odborov a chaotickými reakciami politikov, došlo k vystrašení značnej časti občanov až do straty zdravého rozumu.

Kombinácia často cielených prehnaných reakcií politikov a profitujúcich vplyvných skupín za nimi, využívajúcich a zneužívajúcich situáciu na posilnenie svojej moci, spolu s prestrelenými, hysterickými, a teda zlými rozhodnutiami chaoticky uskutočňovanými pod tlakom médií a vystrašenej verejnosti, potom spôsobila takmer celosvetovú sociálnu a ekonomickú krízu, ktorej dôsledky a následky budú oveľa a oveľa dlhšie a horšie, než ktoré by spôsobila samotná vírusová epidémia.

Pri chladnokrvné reakcii vodcov medzi politiky (ak by však takí boli, lebo armáda tých priemerných a podpriemerných je v posledných desaťročiach zvyčajne vytlačila), by k dnešnému stavu vôbec nemuselo dôjsť a svet mohol s primeraným množstvom opatrení bežných pri každej väčšej epidémii naďalej v podstate normálne pracovať a žiť.

V toku času by bol počet všetkých zomretých na obvyklom priemere, a nenastal by spoločenský a hospodársky rozvrat, ktorý bude mať vo svojich druhotných, terciálnych a ďalších následkoch na svedomí viac mŕtvych, psychicky narušených a chorých, než samotná epidémia, nehovoriac o ďalších nevyčísliteľných škodách spoločenských, ktoré nepôjdu napraviť ani počas jednej generácie.

Zmäkčilá spoločnosť, ktorá vytesnila smrť ako prirodzenú súčasť života zo svojich myslí a pseudohumánně sa snažia zachrániť a predĺžiť každý ľudský život bez ohľadu na jeho kvalitu (ktorá je však od kvantity neoddeliteľná), nesie tiež svoj obrovský podiel viny. Pod zdanlivo nenapadnuteľnú premisou, že každý jeden ľudský život je nevyhnutné zachrániť za každú cenu, tak vznikajú ľudské tragédie a obete mnohonásobne väčšieho rozsahu.

Ak sa veľká časť ľudí nespamätá, nepotlačí svoju pýchu a spupnosť, nenavráti sa zase svojím myslením a konaním k prírode a jej zákonitostiam a nenájde si vodca hodné toho mena, nečaká ľudské spoločenstvo nič dobrého.

To, že sa z ľudského zdravia urobil namiesto súkromného verejný statok (a ochota mnohých ľudí zbaviť sa takto zodpovednosti za svoje zdravie tomu bohužiaľ napomáha), opäť znamená ďalší zásah štátu do jednej z najsúkromnejších ľudských oblastí. A to je, bohužiaľ, len začiatok. Príležitosti využiť strachu vo svoj prospech sa totiž už chopili záujmové skupiny, ktoré postupnými krokmi, a to vždy pod zámienkou prevencie a ochrany, chcú urobiť z ľudí poslušné stádo, technologicky strážené na každom kroku, s násilne vynúteným vzorom správania a konania, stádo čo najmenej samostatne mysliacich konzumentov vnucovaného životného štýlu, tovaru a zábavy.


Nathanael
Nathanael | 24.2.2021 14:26

Faka: tieto hlody si už raz pastoval a ani vtedy sa Ti neráčilo odpovedať, či o tom, koho liečiť a koho nie budeš rozhodovať Ty osobne, alebo zriadiš komisiu na posúdenie dostatočnej kvality života...


leader
leader | 24.2.2021 14:49

@faka odporucam ti kandidovat. Mas vsetky predpoklady na uspesneho politika. 1. vyjadrujes sa k comu nerozumies 2. kad sa pomylis, nepriznas si chybu 3. vies pisat dlhe a bezobsazne prejavy... uplne jak Blaha


faka
faka | 24.2.2021 17:17

@nathanael: Prečo mám na to ja odpovedať?! Nech to robí ten, čo to robil aj doteraz, t.j. ošetrujúci lekár.
Hlavne nech sa politici nemiešajú do medicínskych otázok. Doteraz som si nevšimol, že by sa nejaký politik staral o to, ako liečiť HIV, žltačku, tuberkulózu a iné silno infekčné a smrtiace choroby. Nie je vôbec žiadny dôvod, aby politici riešili nejakú čínsku ľudovo-demokratickú chrípku.


Nathanael
Nathanael | 24.2.2021 23:15

Faka: Tak ja neviem, kto vlastne napísal tie reči o tom, ako predlžujeme životy... to lekári doteraz nerobili? Niekto im to prikázal?


faka
faka | 12.3.2021 18:14

Tak ako, vy banda ignorantov, čo neviete ani prvú vec, ale záto máte silnú potrebu kopať do každého, kto vás upozorňuje, kde je sever:
https://mybystr...-karantene.html

"Chráni moje očkovanie aj ľudí naokolo alebo iba mňa?
Vysoká účinnosť vakcín znamená, že zaočkovaný človek by mal byť pred infekciou spoľahlivo chránený. Vedci však stále nevedia, či zaočkovaný človek nemôže prenášať malé množstvo vírusu v dýchacích cestách a nakaziť ním ľudí, ktorí sa zaočkovať ešte nestihli, nedovoľuje im to zdravotný stav alebo očkovanie odmietajú. Aj preto je pravdepodobné, že rúška zostanú súčasťou našich životov aj v roku 2021. Na tento fakt upozornil aj komentár vo vedeckom časopise Lancet. Vedci v rámci štúdie na primátoch síce po zaočkovaní v ich dýchacích cestách vírus nenašli, no na definitívny vedecký dôkaz, že po zaočkovaní nemôžeme vírusom nikoho nakaziť, si ešte budeme musieť počkať."


Nathanael
Nathanael | 13.3.2021 21:28

Faka: A teraz akože čo riešiš? Čo nové si nám po tých vyše dvoch týždňoch prišiel povedať?


leader
leader | 15.3.2021 14:29

@faka "...Vedci v rámci štúdie na primátoch síce po zaočkovaní v ich dýchacích cestách vírus nenašli..." Kazdy pricetny clovek/lekar ti povie, ze ockovanie vyrazne znizuje riziko prenosu. Potvrdzuju to aj data z Izreala. To ze zatial na to nie je urobena dvojito zaslepena a nepriestrelna studia, neznamena, ze to tak nie je.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader